Więcej pierwszej pomocy w testach na prawo jazdy?

Ministerstwo infrastruktury chce dodania do testów na prawo jazdy nowych pytań i to z zakresu, ktory jest często zbyt trudny nawet dla kierowców.

Nowe pytania w testach na prawo jazdy

Z pierwszą pomocą nie radzą sobie nawet dzisiejszi kierowcy. Wystarczy spojrzeć na ulicę, aby przekonać się, że większość z nich nie potrafi nawet zachować się w odniesieniu do nadjeżdżającego pojazdu uprzywilejowanego.

Resort infrastruktury chce, aby w testach na prawo jazdy pojawiło się więcej pytań właśnie z pierwszej pomocy, szczególnie tych dotyczących pojazdów uprzywilejowanych:

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przyznał:

Chcemy, aby pytania dotyczące korytarzy życia znalazły się w puli pytań egzaminu na prawo jazdy

Pomysł nowych pytań w testach na prawo jazdy podoba się Łucjanowi Górskiemu, egzaminatorowi nadzorującemu z Wrocławskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. W wypowiedzi dla Gazety Wrocławskiej powiedział:

W pełni zgadzam się z tym, że takie pytania powinny się na egzaminie teoretycznym znaleźć. Tu właśnie jest zadanie dla szkół jazdy, by uczyć przyszłych kierowców, jak zachowywać się w sytuacjach kryzysowych, gdy pojazd uprzywilejowany jest na drodze. Ważne, by kierowca wtedy nie tracił głowy.

Zdamyto.com udostępnia wszystkie pytania stosowane w testach na prawo jazdy

Image: