Testy na prawo jazdy: ile czasu na odpowiedź?

Ile jest czasu na odpowiedź w testach na prawo jazdy? Okazuje się, że odpowiedź wcale nie jest taka jednoznaczna, bo to wszystko zależy - od pytania na które udzielasz odpowiedzi.

Sam test egzaminacyjny trwa 25 minut. To wbrew pozorom bardzo dużo czasu, biorąc pod uwagę to, że dobrze przygotowana osoba test na prawo jazdy jest w stanie rozwiązać w ciągu… niecałych 4 minut. I to z sukcesem. Na część pytań w testach na prawo jazdy wystarczy wskazać jedną z jedynie dwóch mozliwych odpowiedzi,

Pośpiech nie jest wskazany bowiem nie msza możliwości cofnięcia się do pytania na które została już udzielona odpowieź, zaś jej brak skutkuje przyznaniem 0 punktów-czyli to zupełnie tak, jakbyś udzielił odpowiedzi błędnej, Testy na prawo jazdy wymagają dokładnego przeczytania każdego, czasem zdarza się sytuacja, kiedy jedno słowo czy element obrazka lub filmu decyduje o znaczeniu pytania. Bywa, że to samo zdjęcie ilustruje pytania o zupełnie innej treści. Łatwo więc o wpadkę.

Ile czasu na odpowiedź?

W zależności od pytania – testy na prawo jazdy składają się z pytań przyporządkowanych do dwóch głównych działów – czas na udzielenie odpowiedzi jest różny, i wynosi:

-w części podstawowej (20 pytań):

  • pytania jednokrotnego wyboru TAK/NIE
  • pytania ilustrowane są filmami lub zdjęciami z realnych sytuacji drogowych
  • 20 sekund na zapoznanie się z treścią pytania
  • 15 sekund na udzielenie odpowiedzi

-w części specjalistycznej

  • pytania jednokrotnego wyboru A / B / C
  • pytania ilustrowane są w miarę potrzeb odpowiednimi zdjęciami lub grafikami
  • 50 sekund na zapoznanie się z pytaniem i udzielenie odpowiedzi

Nie rozwiązuj testu na prawo jazdy na wyścigi z innymi zdającymi teorię i nie zwracaj uwagi na to, że ktoś właśnie wyszedł z sali (skąd wiesz, że test rozwiązał prawidłowo). Statystycznie najwięcej egzaminów teoretycznych oblanych to te, które trwały… najkrócej.

Image: