Testy na prawo jazdy 2017: jakie zmiany?

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa nie zmieniło swoich planów dotyczących odświeżenia puli pytań egzaminacyjnych i w 2017 roku w testach na prawo jazdy funkcjonować będą nowe pytania. Nie powinno to być żadnym zaskoczeniem, bowiem od początku funkcjonowania nowych testów na prawo jazdy wiadomo było, iż baza pytań będzie sukcesywnie powiększana.

testy na prawo jazdy
Testy na prawo jazdy

Zgodnie z zapowiedzią komisji weryfikacyjnej w oficjalnej bazie pojawi się 441 nowych pytań. Trudno określić kiedy nowe pytania trafią do WORD-ów, bowiem ich dodawanie miało rozpocząć się jeszcze we wrześniu 2016.

Zgodnie z obowiązującym prawem cała baza pytań stosowanych w testach na prawo jazdy jest informacją publiczną, co oznacza, że pytania są jawne łącznie z filmami i zdjęciami. Pełną bazę pytań można pobrać ze strony ministerstwa infrastruktury, jednak pytania nie są podzielone na poszczególne kategorie uprawnień, resort nie publikuje też odpowiedzi.  Nowe pytania w pierwszej kolejności trafią właśnie na stronę ministerstwa, później zasilą pulę WORD a także trafią do systemu zdamyto.com

Obecnie cała baza liczy 2661 pytań. Wszystkie aktualne oficjalne pytania są dostępne w testach na prawo jazdy ZdamyTo. 

Image: