Testy na prawo jazdy 2017

Od czego zacząć naukę teorii na prawo jazdy? Większość kursantów naukę części teoretycznej rozumie wyłacznie przez samo rozwiązywanie testów na prawo jazdy. Młodzi ludzie wychodzą z założenia, że im więcej losowych testów rozwiążą tym lepiej będą do egzaminu przygotowani.  Taka chaotyczna nauka może jednak nie przynosić odpowiednich rezultatów. 

Oficjalna baza pytań egzaminacyjnych już obecnie nie jest mała. We wrześniu 2016 roku było dokładnie 2661 pytań na wszystkie kategorie, ale jeszcze w tym roku baza pytań ma się rozrosnąć o następne 441 sztuk pytań. W sumie to już będzie około 3100 pytań, gdzie na samą najpopularniejszą kategorie B ponad 2000 sztuk! Taka ilość pytań egzaminacyjnych może być trudna do zapamiętania. Dlatego warto uczyć się przepisów ruchu drogowego ze zrozumieniem, analizując sytuacje w ruchu drogowym. 
Do ilu pytań oficjalna baza urośnie w 2017 roku? Tego jeszcze nie wiadomo, na szczęście dla kursantów nie rośnie ona na tyle szybko, aby za zmianami nie można było nadąrzyć jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że założenia resortu są jednoznaczne! Baza pytań ma systematycznie rosnąć i ma to uniemożliwić naukę pytań na pamięć jak to miało miejsce przed zmianami. 

Świetnie sprawdzającym się oprogramowaniem do nauki i gwarantującym odpowiednie przygotowanie się do części teoretycznej egzaminu są e-kurs oraz testy na prawo jazdy ZdamyTo. Oferta portalu jest bardzo szeroka i kompleksowo omawia wszystkie przepisy ruchu drogowego oraz zagadnienia dla wszystkich kategorii prawa jazdy. 

Naukę teorii warto rozpocząć od przejścia od początku do końca cały e-kurs z setkami animacji, zdjęciami i schematami oraz ćwiczeniami powtórzeniowymi. 

 

Drugim bardzo istotnym krokiem w skutecznej nauce jest tzw. NAUKA DZIAŁAMI pytań egzaminacyjnych wraz analizą uzasadnień do odpowiedzi. 

 

Końcowy etap nauki to trenowanie losowych zestawów egzaminacyjnych, czyli po prostu rozwiązywanie testów. Ten etap warto rozpocząć dopiero po uzyskaniu pewności, że wszystkie przepisy ruchu drogowego są zrozumiałe. 

 

Ważne! Według obecnie obowiązującego prawa cała baza pytań egzaminacyjnych jest obecnie jawna. Wszystkie co do jednego pytania stosowane na egzaminach państwowych w całej Polsce są dostępne w testach na prawo jazdy Zdamyto. 

Podstawa prawna: Art. 51, ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami. Zgodnie z obowiązującą ustawą o kierujących pojazdami pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

 

 

Image: