Przekroczenie prędkości: błąd, czy oblanie egzaminu?

Czy przekraczając dopuszczalną prędkość spowodujesz, że egzaminator WORD obleje Cię? Okazuje się, że tak naprawdę mamy dla Ciebie dwie wiadomości: złą i bardzo złą.

Przekroczenie prędkości na egzaminie

Wszystko zależy od tego jak bardzo limit prędkości został przekroczony. Zgodnie z tzw tabelą błędów przekroczenie prędkości o więcej niż 20 km/h może skutkować natychmiastowym przerwaniem egzaminu na prawo jazdy. Jeśli tak się stanie, egzaminator wyda Ci polecenie zatrzymania się w najbliższym możliwym miejscu, a drogę powrotną do WORD pokonasz na siedzeniu pasażera - o ile zdecydujesz się na powrót do ośrodka.

Przekroczenie prędkości o maksymalnie 20 km/h zakwalifikowane będzie jako błąd, który wcale nie musi wpłynąć na wynik egzaminu, o ile tego błędu nie popełnisz ponownie.

Dwukrotne przekroczenie prędkości o 20 km/h lub mniej skutować będzie wystawieniem wyniku negatywnego, nie będzie jednak konieczności przerywania egzaminu. Do WORD możesz wrócić za kierownicą, możesz też poprosić egzaminatora o kontynuowanie jazdy do czasu wyczerpania czasu egzaminacyjnego.

Sprawdź czy zdasz teorię: Testy na prawo jazdy takie same jak w WORD.

 

Image: