Prawo jazdy 2018: czy mój egzamin teoretyczny jest nadal ważny?

Czy zdany w starym roku egzamin teoretyczny na prawo jazdy nadal jest ważny w 2018 roku, czy trzeba go powtórzyć?

Nie każdemu z Was udało się prześć ze zdanym egzaminem do 2018 roku. Części kursantów udało się zdać jedynie egzamin teoretyczny pozostawiając sobie praktykę na nowy rok. Czy w 2018 roku trzeba będzie ponownie zdawać testy na prawo jazdy?

Raz zdanego egzaminu teoretycznego powtarzać nie trzeba. Testy na prawo jazdy wystarczy zdać raz a obowiązujący kiedyś 6-miesięczny okres ważności tej części egzaminu zniesiono już dawno. Dziś zatem egzamin teoretyczny ważny jest bezterminowo i w 2018 roku wystarczy zdać jedynie praktykę - o ile oczywiście testy na prawo jazdy masz w WORD zaliczone.

Musisz zdawać teorię? Twoje testy mogą być nieaktualne

Jeśli jednak w 2018 roku musisz zaliczyć egzamin teoretyczny, to miej na uwadze, że testy na prawo jazdy mogły ulec zmianie od czasu ukończenia Twojego szkolenia lub ostatniego podejścia do egzaminu teoretycznego. Zmiany w puli egzaminacyjnej nie są zbyt częste, istnieje jednak (dość spora) szansa na to, że baza pytań podarowana Ci przez OSK jest już nie aktualna. Pełna i aktualna baza pytań stosowanych na egzaminach teoretycznych w WORD dostępna jest na stronie ZdamyTo.com. Serwis ten umożliwia dostęp do bazy egzaminacyjnej z wykorzystaniem telefonu, komputera i tabletu.

Image: