10 najtrudniejszych pytań w testach na prawo jazdy

W testach na prawo jazdy spotkać się możesz z kilkoma, delikatnie mówiąc podchwytliwymi pytaniami. Czy pytania w testach na prawo jazdy naprawdę są tak trudne? 

Testy na prawo jazdy - najtrudniejsze pytania?

Zestawienie najtrudniejszych pytań w testach na prawo jazdy publikowane jest systematycznie przez zdamyto.com. Okazuje się, że pytania najtrudniejsze wcale nie są aż tak skompliwowane i wymagające szczegółowej wiedzy. Okazuje się za to, że rozwiązując test na prawo jazdy wystarczy... dokładnie czytać pytania, bo to właśnie z powodu pośpiechu popełniacie na egzaminie najwięcej błędów.

Oto 10 "najtrudniejszych" pytań z testów na prawo jazdy:

 1. Czy w przedstawionej sytuacji masz obowiązek zrezygnować z wyprzedzania, jeżeli kierujący pojazdem poprzedzającym włączył prawy kierunkowskaz?
 2. Zamierzasz skręcić w lewo. Czy na tym skrzyżowaniu masz pierwszeństwo przejazdu przed wjeżdżającym na nie pojazdem?
 3. Czy ten znak ostrzega o możliwości poślizgu pojazdu spowodowanego zawilgoceniem jezdni?
 4. W którym miejscu wskaźnika bagnetowego, powinien znajdować się ślad oleju, aby oznaczało to, że jego poziom jest nieprawidłowy?
 5. Czy ten znak ostrzega o zbliżaniu się do skrzyżowania z jednokierunkową drogą podporządkowaną, której wlot znajduje się po lewej stronie?
 6. Z jaką maksymalną dopuszczalną prędkością w tej sytuacji wolno Ci kierować samochodem osobowym z przyczepą po drodze za tym znakiem?
 7. Czy jadąc samochodem osobowym o dopuszczalnej masie całkowitej 3 tony możesz skręcić w prawo za tym znakiem?
 8. Jaką funkcję spełnia układ przeciwblokujący ABS stosowany w pojazdach?
 9. Czy w tej sytuacji za widocznym znakiem wolno Ci zająć prawy skrajny pas ruchu?
 10. Czy ten znak pionowy ostrzega o dwóch niebezpiecznych zakrętach, z których pierwszy jest w prawo, a drugi w lewo?

Sprawdź za darmo czy zdasz egzamin teoretyczny. Testy na prawo jazdy takie same jak w WORD.

Jak uczyć się aby zdać?

 1. Przygotuj się teoretycznie. Po prostu. Uczestnictwo na wykładach i lektura podręcznika bardzo Ci pomogą. Pamiętaj, że testy na prawo jazdy to nie tylko kodeks drogowy. Doskonałym rozwiązaniem jest e-podręcznik zdamyto.
 2. Nie ucz się rozwiązując same testy. Taki sposób nauki sprawia, że program losuje pytania z poszczególnych działów. A to oznacza, że ślepy los sprawi, że dane pytanie pojawi się kilka, kilkanaście razy, inne nie pojawią się wcale.
 3. Zapoznaj się z całą bazą pytań. Niestety całą bazę testów na prawo jazdy trzeba poznać. Jest ona dostępna jest ona na stronach ministerstwa infrastruktury, ale gotowe do nauki testy na prawo jazdy w trybie nauki egzaminu udostępnia zdamyto.com (z dostępem na komórkę i komputer). Na zdamyto użyj opcji Nauka działami.
 4. Zalicz poszczególne działy. Takie rozwiązanie sprawi, że łatwe dla Ciebie pytania pojawią się jedynie raz, inne – nie przerobione lub te na które padały błędne odpowiedzi będą wyświetlane do skutku. Aż je pojmiesz. Taki system inteligentnego przydzielania pytań oferuje właśnie zdamyto.
 5. Czytaj uzasadnienia do odpowiedzi. Łatwiej będzie Ci pojąć o co tak naprawdę chodzi w pytaniu.
 6. Czytaj uważnie pytania. U-WAŻ-NIE! Zauważyłeś, że nie ma punktu 4?Nie? Czyli czytasz nieuważnie. Jest kilka pytań, które wymagają dokładnego przeczytania ich treści (np to odnoszące się do nieprawidłowego poziomu oleju, czy skrzyżowań o ruchu okrężnym ze znakiem c-12). Czasem jedno słowo odwraca kompletnie treść i sens pytania. Zdarza się, że to samo na pozór pytanie ma inne odpowiedzi, a wszystko przez… zastosowanie tej samej grafiki ilustrującej. 
 7. Przeglądaj swoje statystyki. Tam właśnie znajdziesz nie tylko najtrudniejsze dla Ciebie pytania, ale i całe działy, które sprawiają Ci najwięcej trudności.

Pełne zestawienie najtrudniejszych pytań w testach na prawo jazdy.

Image: